Only
£102.19
£85.16
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
8 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
ProLiant DL3X5 Gen11 Max Performance 2U Heat Sink Kit
| Type | Heatsink/Radiatior |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| SKU | P58460-B21 |
| EAN | 0190017624655 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Type | Heatsink/Radiator |
| Weight & dimensions | |
| Width | 252.4 mm |
| Weight | 1.11 kg |
| Height | 135 mm |
| Depth | 287.3 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Heatsink/Radiator |
| Weight (imperial) | 1.11 kg (2.46 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 1.11 kg (2.46 lbs) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
StarTech.com Vertical Cable Organizer with Finger Ducts - 0U - 6 ft.Only £102.13 £85.11 -
APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pass through holesOnly £84.31 £70.26 -
Cisco ACS-900-RM-19= rack accessory Mounting bracketOnly £111.41 £92.84 -
USRobotics USR4522-RMK rack accessory Mounting kitOnly £101.62 £84.68 -
APC Easy Rack Vertical 0U accessory channel, 48U, qty. 2Only £125.24 £104.37 -
HPE DL3XX Gen11 Easy Install Rail 2 KitOnly £87.25 £72.71 -
StarTech.com Adjustable Rackmount DIN Rail Kit with Top Hat/Mini/G RailsOnly £86.86 £72.38 -
NewHPE ProLiant DL3XX/560 Gen11 High Performance Heat Sink KitOnly £83.72 £69.77 -
RecommendedStarTech.com 4U Black Steel Storage Drawer for 19in Racks and CabinetsOnly £112.43 £93.69
You may also be interested in
| Product |
New
HPE ProLiant DL3X5 Gen11 Max Performan...
Only
£102.19
£85.16
|
APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pa...
Only
£84.31
£70.26
|
Recommended
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
Only
£112.43
£93.69
|
Popular
StarTech.com Adjustable Rackmount DIN...
Only
£86.86
£72.38
|
Bestseller
StarTech.com 1U 4-Post Adjustable Vent...
Only
£93.49
£77.91
|
Hot Product
StarTech.com 1U Adjustable Vented Serv...
Only
£108.23
£90.19
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P58460-B21
|
AR8428
|
4UDRAWER
|
ADJDINKIT
|
ADJSHELFHDV
|
ADJSHELF
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Cable management panel
|
Rack shelf
|
Rack rail
|
Adjustable shelf
|
Adjustable shelf
|





