Only
£125.24
£104.37
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
22 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Easy Rack Vertical 0U accessory channel, 48U, qty. 2
| SKU | ER7RCC48 |
|---|---|
| EAN | 0731304428329 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 0U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Round |
| Frame type | Open |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 180 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package depth | 2200 mm |
| Package weight | 7 kg |
| Mounting depth (max) | 1 cm |
| Width | 129 mm |
| Height | 2135 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 180 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package depth | 2200 mm |
| Package weight | 7 kg |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mounting kit | Yes |
| Technical details | |
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 0U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Cisco ACS-900-RM-19= rack accessory Mounting bracketOnly £111.41 £92.84 -
NewHPE ProLiant DL3X5 Gen11 Max Performance 2U Heat Sink KitOnly £102.19 £85.16 -
APC NetShelter Cable Management, Aluminium Arm, 6 x 44 x 457 mmOnly £158.12 £131.77 -
USRobotics USR4522-RMK rack accessory Mounting kitOnly £101.62 £84.68 -
RecommendedStarTech.com 4U Black Steel Storage Drawer for 19in Racks and CabinetsOnly £112.43 £93.69
You may also be interested in
| Product |
APC Easy Rack Vertical 0U accessory ch...
Only
£125.24
£104.37
|
APC NetShelter Cable Management, Alumi...
Only
£158.12
£131.77
|
Hot Product
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
Only
£112.43
£93.69
|
Bestseller
StarTech.com 1U Adjustable Vented Serv...
Only
£108.23
£90.19
|
Recommended
StarTech.com 1U Sliding Server Rack Mo...
Only
£116.92
£97.43
|
Popular
StarTech.com 2U Sliding Server Rack Mo...
Only
£107.12
£89.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ER7RCC48
|
AR8129
|
4UDRAWER
|
ADJSHELF
|
SLIDESHELFD
|
UNISLDSHF19
|
| Manufacturer |
APC
|
APC
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Rack rail
|
Cable management panel
|
Rack shelf
|
Adjustable shelf
|
Adjustable shelf
|
Adjustable shelf
|







