Only
£233.53
£194.61
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
23 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tri-Mode U.3 Drive Cage Kit
| Storage drives installed | No |
|---|---|
| Chassis type | Rack (2U) |
| SKU | P48813-B21 |
| EAN | 0190017557632 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 286 mm |
| Weight | 1.85 kg |
| Height | 172 mm |
| Depth | 394 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Form factor | SFF |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Weight (imperial) | 1.85 kg (4.08 lbs) |
| Other features | |
| Form factor | SFF |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Weight (imperial) | 1.85 kg (4.08 lbs) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
RecommendedCisco C9500-4PT-KIT= rack accessory Rack rail kitOnly £207.89 £173.24 -
NewHPE ProLiant DL380 Gen11 LFF Front Tri-Mode Cable KitOnly £249.22 £207.68 -
Lenovo ThinkSystem SR550/SR650 2.5" SATA/SAS 8-Bay Backplane KitOnly £307.84 £256.53 -
Hot ProductEaton 9RK rack accessoryOnly £274.26 £228.55
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tr...
Only
£233.53
£194.61
|
Hot Product
Eaton 9RK rack accessory
Only
£274.26
£228.55
|
Popular
StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
Only
£199.90
£166.58
|
Lenovo ThinkSystem SR550/SR650 2.5&quo...
Only
£307.84
£256.53
|
Recommended
Cisco C9500-4PT-KIT= rack accessory Ra...
Only
£207.89
£173.24
|
New
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-E Cam...
Only
£254.18
£211.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P48813-B21
|
9RK
|
UNISLDSHF19M
|
7XH7A06254
|
C9500-4PT-KIT=
|
R1C72A
|
| Manufacturer |
HPE
|
Eaton
|
StarTech.com
|
Lenovo
|
Cisco
|
HPE
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Adjustable shelf
|
N/A
|
Rack rail kit
|
N/A
|


