Only
£84.31
£70.26
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
20 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Horizontal Cable Organizer 2U w/pass through holes
| SKU | AR8428 |
|---|---|
| EAN | 0731304207757 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
Facilitates front cable management AR8428 while allowing cables to pass through to rear appliances. Occupies 2U of rack space.
| Features | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Built-in fan | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 542 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package weight | 1.14 kg |
| Depth (max) | 7.6 cm |
| Width | 445 mm |
| Weight | 960 g |
| Height | 89 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 542 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package weight | 1.14 kg |
| Technical details | |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 2U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
HPE ProLiant DL380/DL560 Gen11 High Performance 2U Heat Sink KitOnly £76.26 £63.55 -
Synology CMA-01 rack accessory Cable management panelOnly £76.43 £63.69 -
NewHPE ProLiant ML30 Gen11 SFF PCIe Cable KitOnly £80.36 £66.97 -
StarTech.com Vertical Cable Organizer with Finger Ducts - 0U - 3 ft.Only £68.32 £56.93 -
HPE DL3XX Gen11 Easy Install Rail 2 KitOnly £87.25 £72.71 -
Cisco ACS-900-RM-19= rack accessory Mounting bracketOnly £108.74 £90.62 -
StarTech.com Vertical Cable Organizer with D-Ring Hooks - 0U - 6 ft.Only £81.42 £67.85 -
HPE ProLiant DL320 Gen11 Performance Heat Sink KitOnly £70.74 £58.95 -
HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus High Performance Heat Sink KitOnly £70.82 £59.02 -
StarTech.com 2U Fixed 19" Adjustable Depth Universal Server Rack RailsOnly £79.57 £66.31 -
StarTech.com Adjustable Rackmount DIN Rail Kit with Top Hat/Mini/G RailsOnly £83.16 £69.30 -
StarTech.com Vertical Cable Organizer with Finger Ducts - 0U - 6 ft.Only £97.78 £81.48 -
StarTech.com 4U Black Steel Storage Drawer for 19in Racks and CabinetsOnly £107.63 £89.69 -
APC Easy Rack Vertical 0U accessory channel, 48U, qty. 2Only £126.07 £105.06 -
USRobotics USR4522-RMK rack accessory Mounting kitOnly £101.62 £84.68 -
HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 5.0m 1-Pack Fiber Optic CableOnly £68.45 £57.04 -
HPE ProLiant DL3XX/560 Gen11 High Performance Heat Sink KitOnly £83.72 £69.77 -
APC Horizontal Cable Organizer 1UOnly £78.44 £65.37 -
Eaton ELRACK rack accessoryOnly £71.66 £59.72 -
Hot ProductHPE ProLiant DL380 Gen11 NS204i-u Internal Cable KitOnly £79.80 £66.50 -
PopularQNAP RAIL-B02 rack accessory Rack rail kitOnly £79.22 £66.02
You may also be interested in
| Product |
APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pa...
Only
£84.31
£70.26
|
Popular
Eaton ELRACK rack accessory
Only
£71.66
£59.72
|
Hot Product
APC Horizontal Cable Organizer 1U
Only
£78.44
£65.37
|
Recommended
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
Only
£107.63
£89.69
|
StarTech.com Adjustable Rackmount DIN...
Only
£83.16
£69.30
|
Bestseller
StarTech.com 1U 4-Post Adjustable Vent...
Only
£89.52
£74.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR8428
|
ELRACK
|
AR8425A
|
4UDRAWER
|
ADJDINKIT
|
ADJSHELFHDV
|
| Manufacturer |
APC
|
Eaton
|
APC
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Cable management panel
|
N/A
|
Cable management panel
|
Rack shelf
|
Rack rail
|
Adjustable shelf
|









