Only
£101.78
£84.82
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
17 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba Networking AP-MNT-MP10-C Campus AP 10-Pack Profile 9/16 Ceiling Rail Mount Bracket Kit
| Product type | WLAN access point mount |
|---|---|
| SKU | Q9G70A |
| EAN | 0190017272580 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 51 mm |
| Weight | 136.1 g |
| Height | 165 mm |
| Depth | 178 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
APC Easy Rack Vertical 0U accessory channel, 48U, qty. 2Only £126.07 £105.06 -
HPE DL3XX Gen11 Easy Install Rail 2 KitOnly £87.25 £72.71 -
Hot ProductHPE Aruba Networking X414 1U Universal 4-post Rack Mount KitOnly £143.98 £119.98 -
USRobotics USR4522-RMK rack accessory Mounting kitOnly £101.62 £84.68 -
NewHPE ProLiant DL3XX/560 Gen11 High Performance Heat Sink KitOnly £83.72 £69.77 -
StarTech.com Vertical Cable Organizer with Finger Ducts - 0U - 6 ft.Only £97.78 £81.48 -
APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pass through holesOnly £84.31 £70.26 -
Cisco ACS-900-RM-19= rack accessory Mounting bracketOnly £108.31 £90.26 -
StarTech.com Adjustable Rackmount DIN Rail Kit with Top Hat/Mini/G RailsOnly £83.16 £69.30 -
StarTech.com 4U Black Steel Storage Drawer for 19in Racks and CabinetsOnly £107.63 £89.69
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-C Cam...
Only
£101.78
£84.82
|
APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pa...
Only
£84.31
£70.26
|
Recommended
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
Only
£107.63
£89.69
|
Popular
StarTech.com Adjustable Rackmount DIN...
Only
£83.16
£69.30
|
Bestseller
StarTech.com 1U 4-Post Adjustable Vent...
Only
£89.52
£74.60
|
Hot Product
StarTech.com 1U Adjustable Vented Serv...
Only
£103.62
£86.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q9G70A
|
AR8428
|
4UDRAWER
|
ADJDINKIT
|
ADJSHELFHDV
|
ADJSHELF
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Cable management panel
|
Rack shelf
|
Rack rail
|
Adjustable shelf
|
Adjustable shelf
|













