Only
£128.46
£107.05
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
46 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba Networking AP-MNT-MP10-D Campus AP 10-Pack Solid Surface Mount Bracket Kit
| Product type | WLAN access point mount |
|---|---|
| SKU | Q9G71A |
| EAN | 0190017272597 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 51 mm |
| Weight | 136.1 g |
| Height | 165 mm |
| Depth | 178 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
APC Easy Rack Vertical 0U accessory channel, 48U, qty. 2Only £125.24 £104.37 -
NewCisco ACS-900-RM-19= rack accessory Mounting bracketOnly £111.12 £92.60 -
APC NetShelter Cable Management, Aluminium Arm, 6 x 44 x 457 mmOnly £158.12 £131.77 -
Hot ProductStarTech.com 4U Black Steel Storage Drawer for 19in Racks and CabinetsOnly £112.43 £93.69
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-D Cam...
Only
£128.46
£107.05
|
APC NetShelter Cable Management, Alumi...
Only
£158.12
£131.77
|
Recommended
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
Only
£112.43
£93.69
|
Hot Product
StarTech.com 1U Adjustable Vented Serv...
Only
£108.23
£90.19
|
StarTech.com 1U Sliding Server Rack Mo...
Only
£116.92
£97.43
|
Popular
StarTech.com 2U Sliding Server Rack Mo...
Only
£107.12
£89.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q9G71A
|
AR8129
|
4UDRAWER
|
ADJSHELF
|
SLIDESHELFD
|
UNISLDSHF19
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Cable management panel
|
Rack shelf
|
Adjustable shelf
|
Adjustable shelf
|
Adjustable shelf
|












