- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
- Original HP 827A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 827 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise Flow M880; HP LaserJet Enterprise M880; HP LaserJet Flow M880
- 1 Yellow (~32,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- HP 827 LaserJet Printing Supplies keep business productivity high. Produce standout business documents with glossy, photo-quality colour with HP ColorSphere technology. Avoid wasted time and supplies with reliable Original HP toner cartridges.
- Designed for enterprise workgroups with managed printing environments, and small and medium-size businesses that are do-it-yourself marketers.
- Depend on Original HP 827A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- 1 Cartridge
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Capacity | 32000.00 |
| Colour | yellow |
| SKU | CF302A |
| EAN | 0887111323934 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality.
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Defining moments, vibrant results.
Represent your business ideas with top-quality color prints, and make your work stand out from the rest.
HP 827 LaserJet Printing Supplies keep business productivity high. Produce standout business documents with glossy, photo-quality colour with HP ColorSphere technology. Avoid wasted time and supplies with reliable Original HP toner cartridges.
Compatible Printers: HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 Series, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm plus, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 z Plus NFC, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z Plus
| Features | |
|---|---|
| Colour toner page yield | 32000 pages |
| Compatibility | HP 827 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise Flow M880 HP LaserJet Enterprise M880 HP LaserJet Flow M880 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | Japan |
| Total amount of recycled materials used for making | 0% |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1124 mm |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 584 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 195 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package weight | 1.55 kg |
| Weight | 850 g |
| Package width | 584 mm |
| Package height | 195 mm |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1124 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Yellow |
| Packaging data | |
| Package depth | 130 mm |
| Package weight | 1.55 kg |
| Package width | 584 mm |
| Package height | 195 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1124 mm |
| Country of origin | Japan |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Compatibility | HP 827 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise Flow M880 HP LaserJet Enterprise M880 HP LaserJet Flow M880 |
| Total amount of recycled materials used for making | 0% |
| Box contents | 1 Cartridge |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5.8 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111323934 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111323934 |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5.8 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Total amount of recycled materials used for making | 0% |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1124 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1124 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 113.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 113.5 kg |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1124 mm |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1124 mm |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
-
Lexmark 24B5995 Toner cartridge cyan, 20K pages/5% for Lexmark C 6160Only £507.25 £422.71 -
Lexmark 24B6844 Toner-kit yellow, 30K pages ISO/IEC 19798 for Lexmark C 9235Only £641.77 £534.81 -
Lexmark 24B5996 Toner cartridge magenta, 20K pages/5% for Lexmark C 6160Only £465.79 £388.16 -
Lexmark 55B0XA0 Toner-kit, 20K pages ISO/IEC 19752 for Lexmark MS 431Only £503.02 £419.18 -
Lexmark 24B5997 Toner cartridge yellow, 20K pages/5% for Lexmark C 6160Only £465.79 £388.16 -
Lexmark 24B6842 Toner-kit cyan, 30K pages ISO/IEC 19798 for Lexmark C 9235Only £591.91 £493.26 -
Lexmark 24B6843 Toner-kit magenta, 30K pages ISO/IEC 19798 for Lexmark C 9235Only £641.77 £534.81 -
HP CF461X/656X Toner cartridge cyan, 22K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet M 652Only £495.26 £412.72 -
Lexmark 22Z0010 Toner cartridge magenta, 22K pages for Lexmark XS 955Only £448.08 £373.40 -
HP CF312A/826A Toner yellow, 31.5K pages/5% for HP Color LaserJet M 855Only £577.42 £481.18 -
Lexmark 22Z0009 Toner cartridge cyan, 22K pages for Lexmark XS 955Only £488.35 £406.96 -
HP CF462X/656X Toner cartridge yellow, 22K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet M 652Only £495.26 £412.72 -
Lexmark 24B6513 Toner cartridge magenta, 50K pages for Lexmark XC 8160Only £546.85 £455.71 -
HP CF301A/827A Toner cyan, 32K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 880Only £534.01 £445.01 -
Lexmark 24B6512 Toner cartridge cyan, 50K pages for Lexmark XC 8160Only £546.85 £455.71 -
HP CF311A/826A Toner cyan, 31.5K pages/5% for HP Color LaserJet M 855Only £577.42 £481.18 -
Lexmark 24B6514 Toner cartridge yellow, 50K pages for Lexmark XC 8160Only £546.85 £455.71 -
Lexmark 24B6848 Toner-kit yellow, 30K pages ISO/IEC 19798 for Lexmark XC 9235Only £501.24 £417.70 -
Lexmark 22Z0011 Toner cartridge yellow, 22K pages for Lexmark XS 955Only £448.08 £373.40 -
Lexmark 24B6888 Toner-kit, 21K pages ISO/IEC 19752 for Lexmark M 1242Only £539.99 £449.99 -
HP CF313A/826A Toner magenta, 31.5K pages/5% for HP Color LaserJet M 855Only £577.42 £481.18 -
Lexmark 24B6846 Toner-kit cyan, 30K pages ISO/IEC 19798 for Lexmark XC 9235Only £501.24 £417.70 -
Lexmark 24B6889 Toner-kit, 21K pages ISO/IEC 19752 for Lexmark M 1246Only £448.37 £373.64 -
Lexmark 24B6847 Toner-kit magenta, 30K pages ISO/IEC 19798 for Lexmark XC 9235Only £501.24 £417.70 -
HP CE272A/650A Toner cartridge yellow, 15K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 5525Only £454.99 £379.16 -
HP CE273A/650A Toner cartridge magenta, 15K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 5525Only £454.99 £379.16 -
HP CE271A/650A Toner cartridge cyan, 15K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 5525Only £454.99 £379.16
You may also be interested in
| Product |
New
HP CF302A/827A Toner yellow, 32K pages...
Only
£534.01
£445.01
|
Bestseller
HP CE341A/651A Toner cartridge cyan, 1...
Only
£489.72
£408.10
|
Popular
HP CE342A/651A Toner cartridge yellow,...
Only
£489.72
£408.10
|
Recommended
HP CE343A/651A Toner cartridge magenta...
Only
£489.72
£408.10
|
Lexmark 52D2H00/522H Toner-kit black r...
Only
£503.98
£419.98
|
Hot Product
Lexmark 52D2X00/522X Toner-kit black e...
Only
£623.75
£519.79
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CF302A
|
CE341A
|
CE342A
|
CE343A
|
52D2H00
|
52D2X00
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
Lexmark
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Yellow
|
Cyan
|
Yellow
|
Magenta
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
N/A
|










































