Only
£381.91
£318.26
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
19 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
ThinkStation 32GB DDR5 5600MHz UDIMM
| SKU | 4X71T17935 |
|---|---|
| EAN | 0195892127932 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
NewKingston Technology FURY Beast 32GB 6000MT/s DDR5 CL36 DIMM RGBOnly £388.55 £323.79 -
Kingston Technology FURY 32GB 6400MT/s DDR5 CL32 DIMM (Kit of 2) Renegade SilverOnly £461.94 £384.95 -
Kingston Technology FURY Beast 32GB 5600MT/s DDR5 CL36 DIMM RGBOnly £435.37 £362.81 -
Kingston Technology FURY Beast 32GB 5200MT/s DDR5 CL40 DIMM RGBOnly £435.37 £362.81 -
BestsellerKingston Technology FURY 32GB 5600MT/s DDR5 CL40 SODIMM (Kit of 2) Impact PnPOnly £440.89 £367.41 -
RecommendedKingston Technology ValueRAM memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR5 5600 MT/sOnly £429.86 £358.22 -
Lexar ARES RGB memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 ECCOnly £415.81 £346.51 -
Panasonic FZ-BAZ2216 memory module 16 GB 1 x 16 GBOnly £363.04 £302.53 -
Lexar ARES RGB memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 ECCOnly £415.81 £346.51 -
PopularHP 1XD86AT memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR4 288-pin DIMM ECCOnly £451.06 £375.88
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 4X71T17935 memory module 32 GB...
Only
£381.91
£318.26
|
New
HP 1XD86AT memory module 32 GB 1 x 32...
Only
£451.06
£375.88
|
Popular
Kingston Technology FURY 32GB 6400MT/s...
Only
£461.94
£384.95
|
Bestseller
Kingston Technology FURY 32GB 5600MT/s...
Only
£440.89
£367.41
|
Hot Product
Kingston Technology ValueRAM memory mo...
Only
£429.86
£358.22
|
Recommended
Lexar ARES RGB memory module 32 GB 2 x...
Only
£415.81
£346.51
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X71T17935
|
1XD86AT
|
KF564C32RSK2-32
|
KF556S40IBK2-32
|
KVR56U46BD8-32
|
LD5EU016G-R6400GDWA
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HP
|
Kingston Technology
|
Kingston Technology
|
Kingston Technology
|
Lexar
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
| ECC |
N/A
|
Y
|
N
|
N
|
N
|
Y
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
262-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
PC/server
|
PC/server
|
PC
|
Notebook
|
PC/server
|
PC
|
| Internal memory |
32GB
|
32GB
|
32GB
|
32GB
|
32GB
|
32GB
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 32 GB
|
1 x 32 GB
|
2 x 16 GB
|
2 x 16 GB
|
1 x 32 GB
|
2 x 16 GB
|


