Only
£114.06
£95.05
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
73 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+ 1m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | J9281D |
| EAN | 0190017246017 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 95.3 g |
| Cable length | 1 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Cisco SFP-H25G-CU1.5M= InfiniBand/fibre optic cable 1.5 m SFP28 Black, GreyOnly £107.36 £89.47 -
Cisco STACK-T4-50CM= InfiniBand/fibre optic cable 0.5 m Black, GreyOnly £98.59 £82.16 -
Cisco SFP-H25G-CU5M= InfiniBand/fibre optic cable 5 m SFP28 BlackOnly £157.78 £131.48 -
Cisco SFP-H25G-CU1M= InfiniBand/fibre optic cable 1 m SFP28Only £107.36 £89.47 -
Cisco Meraki 10GSFP+Cu 3m InfiniBand/fibre optic cable SFP+Only £126.79 £105.66 -
Cisco SFP-H25G-CU3M= InfiniBand/fibre optic cable 3 m SFP28 BlackOnly £108.13 £90.11 -
Lenovo 7Z57A03558 InfiniBand/fibre optic cable 3 m SFP28 BlackOnly £93.86 £78.22 -
Cisco SFP-H25G-CU2M= InfiniBand/fibre optic cable 2 m SFP28Only £107.39 £89.49 -
BestsellerCisco StackWise-480, 50cm InfiniBand/fibre optic cable 0.5 m BlackOnly £91.90 £76.58 -
Hot ProductHPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+ 3m Direct Attach Copper CableOnly £127.40 £106.17
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+...
Only
£114.06
£95.05
|
Popular
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Ca...
Only
£97.04
£80.87
|
Cisco Meraki 10GSFP+Cu 3m InfiniBand/f...
Only
£126.79
£105.66
|
Recommended
Cisco SFP-H25G-CU3M= InfiniBand/fibre...
Only
£108.13
£90.11
|
Hot Product
Cisco SFP-H25G-CU2M= InfiniBand/fibre...
Only
£107.39
£89.49
|
Cisco SFP-H25G-CU1M= InfiniBand/fibre...
Only
£107.36
£89.47
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J9281D
|
SFP-H10GB-CU5M=
|
MA-CBL-TA-3M
|
SFP-H25G-CU3M=
|
SFP-H25G-CU2M=
|
SFP-H25G-CU1M=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|







