HP W1332A/332A Drum kit, 30K pages ISO/IEC 19752 for HP Laser 408
SKU
W1332A
  • Free 9 - 5 UK Technical Support
38 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
332A Black Original Laser Imaging Drum
  • Original HP 332A toner supplies deliver legendary HP print quality.
  • HP 332 imaging drums work with: HP Laser 408, 432
  • Depend on Original HP 332A toner supplies designed specifically for your HP printer.
  • HP 332A Black Original Laser Imaging Drum; Recycling guide
More Information
SKU W1332A
EAN 0193905925940
Manufacturer HP
Availability Y
Product Videos View Video
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Clear, sharp black text and rich halftones
Represent your business ideas with top-quality prints, and make your work stand out from the rest.
Compatible Printers: HP Laser MFP 432 fdn, HP Laser 408 dn
Features
TypeOriginal
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield30000 pages
CompatibilityHP 332 imaging drums work with: HP Laser 408, 432
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
HP segmentBusiness
UNSPSC-code44103109
Pallet weight (imperial)151.5 kg (334 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1198.1 x 762 x 1833.9 mm (47.2 x 30 x 72.2")
Layers per pallet10 pc(s)
Master (outer) cases per pallet140 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Operating temperature (T-T)15 - 32 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width345 mm
Depth254 mm
Height131 mm
Package depth254 mm
Package weight1.08 kg
Weight510 g
Package width345 mm
Package typeBox
Package height131 mm
Products per pallet140 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1198 x 762 x 1834 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Packaging data
Package depth254 mm
Package weight1.08 kg
Package width345 mm
Package typeBox
Package height131 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
Country of originChina
UNSPSC-code44103109
Layers per pallet10 pc(s)
Box contentsHP 332A Black Original Laser Imaging Drum; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons14 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)193905925940
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)193905925940
Other features
Logistics data
Pallet gross weight152 kg
Master (outer) cases per pallet layer14 pc(s)
Products per pallet140 pc(s)