HP CF320A/652A Toner cartridge black, 11.5K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 651/680
SKU
CF320A
  • Free 9 - 5 UK Technical Support
56 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
652A Black Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 652A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • 1 Black (~11,500 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Depend on Original HP 652A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 11500.00
Colour black
SKU CF320A
EAN 0886112501112
Features
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield11500 pages
CompatibilityHP 652 toner cartridges work with:
Quantity per pack1 pc(s)
OEM codeCF320A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursBlack
Country of originJapan
HP segmentBusiness, Enterprise
Total amount of recycled materials used for making12%
Pallet size (EU)1170 x 800 x 1005 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)185.7 kg (409.3 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1186.2 x 1000.8 x 1214.1 mm (46.7 x 39.4 x 47.8")
Layers per pallet5 pc(s)
Master (outer) cases per pallet90 pc(s)
Products per pallet (EU)56 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 95%
Operating temperature (T-T)15 - 27 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 70%
Weight & dimensions
Width390 mm
Depth164 mm
Height214 mm
Package depth164 mm
Package weight1.84 kg
Weight1.3 kg
Package width390 mm
Package height214 mm
Products per pallet90 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1185 x 1000 x 1214 mm
Packaging data
Package depth164 mm
Package weight1.84 kg
Package width390 mm
Package height214 mm
Technical details
OEM codeCF320A
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Layers per pallet5 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons20 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)14 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
Total carbon footprint (kg of CO2e)7.2
HP GTIN (EAN/UPC)886112501112
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)886112501112
Sustainability
Other features
Logistics data
Pallet gross weight186.1 kg
Master (outer) cases per pallet layer18 pc(s)
Pallet weight (EU)123.5 kg
Products per pallet90 pc(s)