Only
£532.04
£443.37
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
44 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba X371 12VDC 250W 100-240VAC Power Supply
| SKU | JL085A#ACC |
|---|---|
| EAN | 0888793597866 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
50W 100-240VAC to 12VDC Power Supply for the Aruba 3810 Switch.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Product colour | Metallic |
| Colour | |
| Product colour | Metallic |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 40.1 mm |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 250 W |
| Performance | |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 690 g |
| Height | 40.1 mm |
| Width | 83.1 mm |
| Depth | 225.6 mm |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Cisco PWR-C6-125WAC= network switch component Power supplyOnly £489.23 £407.69 -
Cisco PWR-C6-600WAC= network switch component Power supplyOnly £776.50 £647.08 -
Cisco MA-PWR-640WAC network switch component Power supplyOnly £744.46 £620.38 -
Cisco PWR-C1-350WAC-P= network switch component Power supplyOnly £512.59 £427.16 -
Cisco PWR-RGD-AC-DC-H= network switch component Power supplyOnly £519.54 £432.95
You may also be interested in
| Product |
Popular
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
Only
£532.04
£443.37
|
New
Cisco MA-PWR-640WAC network switch com...
Only
£744.46
£620.38
|
Recommended
Cisco PWR-RGD-AC-DC-H= network switch...
Only
£519.54
£432.95
|
Bestseller
Cisco PWR-C1-350WAC-P= network switch...
Only
£512.59
£427.16
|
Cisco PWR-C6-125WAC= network switch co...
Only
£489.23
£407.69
|
Hot Product
Cisco PWR-C6-600WAC= network switch co...
Only
£776.50
£647.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL085A#ACC
|
MA-PWR-640WAC
|
PWR-RGD-AC-DC-H=
|
PWR-C1-350WAC-P=
|
PWR-C6-125WAC=
|
PWR-C6-600WAC=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
