Only
£279.84
£233.20
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
10 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba Networking 25G SFP28 to SFP28 3m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | JL488A |
| EAN | 0190017199672 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 184.2 g |
| Cable length | 3 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Cisco STACK-T3A-3M= InfiniBand/fibre optic cable MetallicOnly £277.94 £231.62 -
Cisco Meraki MA-CBL-100G-3M InfiniBand/fibre optic cable QSFP BlackOnly £243.00 £202.50 -
Cisco SFP-25G-AOC10M= InfiniBand/fibre optic cable 10 m SFP28Only £413.52 £344.60 -
Cisco SFP-25G-AOC3M InfiniBand/fibre optic cable 3 m SFP28 GreenOnly £336.04 £280.03 -
NewHPE Networking X240 25G SFP28 to SFP28 3m DAC CableOnly £258.55 £215.46 -
Cisco QSFP - 4xSFP10G, 3m InfiniBand/fibre optic cable QSFP+ 4 x SFP+ BlackOnly £359.27 £299.39 -
RecommendedCisco QSFP-100G-CU3M= InfiniBand/fibre optic cable 3 mOnly £266.00 £221.67 -
Cisco QSFP+, 5m InfiniBand/fibre optic cable QSFP+ BlackOnly £301.20 £251.00 -
Cisco QSFP-100G-CU1M= InfiniBand/fibre optic cable 1 mOnly £262.44 £218.70 -
Cisco SFP-H10GB-ACU10M= InfiniBand/fibre optic cable 10 m SFP+ BlackOnly £328.32 £273.60 -
BestsellerCisco STACK-T4-3M= InfiniBand/fibre optic cable Black, GreyOnly £274.78 £228.98 -
Hot ProductHPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 0.65m Direct Attach Copper CableOnly £279.84 £233.20 -
PopularCisco StackWise-480, 3m InfiniBand/fibre optic cableOnly £279.12 £232.60
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE Aruba Networking 25G SFP28 to SFP2...
Only
£279.84
£233.20
|
Popular
Cisco SFP-H10GB-ACU10M= InfiniBand/fib...
Only
£328.32
£273.60
|
Bestseller
Cisco StackWise-480, 3m InfiniBand/fib...
Only
£279.12
£232.60
|
Recommended
Cisco QSFP+, 5m InfiniBand/fibre optic...
Only
£301.20
£251.00
|
Cisco QSFP - 4xSFP10G, 3m InfiniBand/f...
Only
£359.27
£299.39
|
New
HPE Networking X240 25G SFP28 to SFP28...
Only
£258.55
£215.46
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL488A
|
SFP-H10GB-ACU10M=
|
STACK-T1-3M=
|
QSFP-H40G-CU5M=
|
QSFP-4SFP10G-CU3M=
|
JL295A
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
HPE
|
