Only
£274.50
£228.75
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
8 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
ThinkSystem 550W (230V/115V) Platinum Hot-Swap Power Supply
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 550 W |
| SKU | 7N67A00882 |
| EAN | 0889488437818 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Design | |
|---|---|
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Power | |
| Total power | 550 W |
| AC input voltage | 115 - 230 V |
| Performance | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Purpose | Server |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Certificates | |
|---|---|
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
ASUS ROG -THOR-1000P3-GAMING power supply unit 1000 W 20+4 pin ATX ATX BlackOnly £337.43 £281.19 -
ASUS ROG -THOR-1200P3-GAMING power supply unit 1200 W 20+4 pin ATX ATX BlackOnly £396.97 £330.81 -
Lenovo 4P57A72666 power supply unit 1100 WOnly £302.28 £251.90
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 7N67A00882 power supply unit 55...
Only
£274.50
£228.75
|
Lenovo 4P57A72666 power supply unit 11...
Only
£302.28
£251.90
|
ASUS ROG -LOKI-1200T-SFX-L-GAMING powe...
Only
£322.55
£268.79
|
ASUS ROG -THOR-1200P3-GAMING power sup...
Only
£396.97
£330.81
|
ASUS ROG -THOR-1000P3-GAMING power sup...
Only
£337.43
£281.19
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7N67A00882
|
4P57A72666
|
90YE00N0-B0NA00
|
90YE00V2-B0NA00
|
90YE00V3-B0NA00
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Lenovo
|
ASUS
|
ASUS
|
ASUS
|
| Purpose |
server
|
server
|
PC
|
PC
|
PC
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
N/A
|
N/A
|
SFX-L
|
ATX
|
ATX
|

