Only
£91.13
£75.94
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
61 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
ThinkPad Mobile Workstation Slim 230W AC Adapter (Slim-tip) - UK/HK/SGP/SRI
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 4X20S56721 |
| EAN | 0194552766917 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
The ThinkPad 230W Slim AC adapter is the new adapter with a slim and small design. It is the perfect replacement or spare power adapter for your ThinkPad Mobile Workstation machines.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Input current | 2.5 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 230 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| Certification | C/UL CB/CE/PSE/IRAM NOM/NRCan FCC & ICES Mexico Energy Consumption PSB/CCC/CECP KC/KCC South Korea MEPS RCM Australia GEMS BSMI/EAC/GS/Serbia Ukraine/SII/NRCS SIRIM/ST ISC/SONCAP UZBEK/INSM/KUCAS BIS/Morocco |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC port type | C13 |
| Power | |
| Input current | 2.5 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 230 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Certification | C/UL CB/CE/PSE/IRAM NOM/NRCan FCC & ICES Mexico Energy Consumption PSB/CCC/CECP KC/KCC South Korea MEPS RCM Australia GEMS BSMI/EAC/GS/Serbia Ukraine/SII/NRCS SIRIM/ST ISC/SONCAP UZBEK/INSM/KUCAS BIS/Morocco |
| Design | |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80% |
| Certificates | |
|---|---|
| Certification | C/UL CB/CE/PSE/IRAM NOM/NRCan FCC & ICES Mexico Energy Consumption PSB/CCC/CECP KC/KCC South Korea MEPS RCM Australia GEMS BSMI/EAC/GS/Serbia Ukraine/SII/NRCS SIRIM/ST ISC/SONCAP UZBEK/INSM/KUCAS BIS/Morocco |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 601 g |
| Width | 169 mm |
| Depth | 87 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Cable length | 1.8 m |
| Packaging data | |
| Package width | 238 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 54 mm |
| Package weight | 950 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Logistics data | |
| Warranty period | 1 year(s) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
RecommendedDELL TW1R6 power adapter/inverter Indoor 165 W BlackOnly £89.10 £74.25 -
DELL TCNP1 power adapter/inverter Indoor 330 W BlackOnly £130.02 £108.35 -
Hot ProductHP 140W USB-C Laptop ChargerOnly £96.59 £80.49 -
Cisco PWR-66W-AC-V2= power adapter/inverter Indoor BlackOnly £88.40 £73.67 -
PopularDELL 450-18980 power adapter/inverter Indoor 330 W BlackOnly £105.28 £87.73 -
BestsellerDELL 450-ABJL power adapter/inverter Indoor 180 W BlackOnly £108.62 £90.52
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Lenovo 4X20S56721 power adapter/invert...
Only
£91.13
£75.94
|
Popular
DELL 450-18980 power adapter/inverter...
Only
£105.28
£87.73
|
Recommended
Cisco PWR-66W-AC-V2= power adapter/inv...
Only
£88.40
£73.67
|
New
Cisco Power Supply for Webex Room Kit...
Only
£77.32
£64.43
|
Bestseller
DELL 450-ABJL power adapter/inverter I...
Only
£108.62
£90.52
|
DELL TCNP1 power adapter/inverter Indo...
Only
£130.02
£108.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X20S56721
|
450-18980
|
PWR-66W-AC-V2=
|
PSU-12VDC-70W-GR=
|
WW4XY
|
DELL-TCNP1
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
Cisco
|
Cisco
|
DELL
|
DELL
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Network switch
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|

