Only
£925.97
£771.64
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
4 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
MSA 1.92TB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) M2 SSD
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 1920 GB |
| Component for | Disk array |
| Interface | SAS |
| SKU | R0Q47A |
| EAN | 0190017352220 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
HPE MSA 1.92TB SAS 12G read intensive small form factor solid state drive, 2.5-inches
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Component for | Disk array |
| HDD capacity | 1.92 TB |
| Compatible products | HPE MSA Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Features | |
| Component for | Disk array |
| Interface | SAS |
| HDD capacity | 1.92 TB |
| Compatible products | HPE MSA Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Interface | SAS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Compatible products | HPE MSA Platforms, see QuickSpecs for more information |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Lenovo 7XB7A00043 internal hard drive 4 TB 7200 RPM 3.5" SASOnly £1,072.06 £893.38
You may also be interested in
| Product |
HPE MSA 1.92TB SAS 12G Read Intensive...
Only
£925.97
£771.64
|
Lenovo 7XB7A00043 internal hard drive...
Only
£1,072.06
£893.38
|
|---|---|---|
| SKU |
R0Q47A
|
7XB7A00043
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lenovo
|
| HDD capacity |
≈ 1.5 TB
|
over 2.5 TB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
| HDD speed |
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
N/A
|
3.5 "
|
| Component for |
Disk array
|
Server/workstation
|
