Only
£582.66
£485.55
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
6 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba X372 54VDC 1050W 110-240VAC Power Supply
| SKU | JL087A#ABB |
|---|---|
| EAN | 0888793598269 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
Aruba X372 54VDC 1050W 110-240VAC Power Supply.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Product colour | Metallic |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Product colour | Metallic |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 40.1 mm |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Total power | 1050 W |
| Performance | |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 880 g |
| Height | 40.1 mm |
| Width | 83.1 mm |
| Depth | 225.6 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Cisco PWR-C1-350WAC-P= network switch component Power supplyOnly £515.50 £429.58 -
Cisco PWR-RGD-AC-DC-H= network switch component Power supplyOnly £522.48 £435.40
You may also be interested in
| Product |
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1050W...
Only
£582.66
£485.55
|
Cisco PWR-RGD-AC-DC-H= network switch...
Only
£522.48
£435.40
|
Cisco PWR-C1-350WAC-P= network switch...
Only
£515.50
£429.58
|
|---|---|---|---|
| SKU |
JL087A#ABB
|
PWR-RGD-AC-DC-H=
|
PWR-C1-350WAC-P=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
