Only
£254.18
£211.82
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
22 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba Networking AP-MNT-MP10-E Campus AP 10-Pack Wall-box Mount Bracket Kit
| Product type | WLAN access point mount |
|---|---|
| SKU | R1C72A |
| EAN | 0190017329321 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 51 mm |
| Weight | 136.1 g |
| Height | 165 mm |
| Depth | 178 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Cisco FPR1K-DT-RACK-MNT= rack accessory Mounting kitOnly £282.50 £235.42 -
Cisco RACK-KIT-T1= rack accessoryOnly £214.46 £178.72 -
Cisco 4PT-KIT-T2= rack accessory Mounting kitOnly £214.46 £178.72 -
Lenovo ThinkSystem SR550/SR650 2.5" SATA/SAS 8-Bay Backplane KitOnly £307.84 £256.53 -
Eaton 9RK rack accessoryOnly £274.26 £228.55
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-E Cam...
Only
£254.18
£211.82
|
Cisco RACK-KIT-T1= rack accessory
Only
£214.46
£178.72
|
Hot Product
Eaton 9RK rack accessory
Only
£274.26
£228.55
|
Popular
Lenovo ThinkSystem SR550/SR650 2.5&quo...
Only
£307.84
£256.53
|
Recommended
Cisco FPR1K-DT-RACK-MNT= rack accessor...
Only
£282.50
£235.42
|
Bestseller
Cisco 4PT-KIT-T2= rack accessory Mount...
Only
£214.46
£178.72
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R1C72A
|
RACK-KIT-T1=
|
9RK
|
7XH7A06254
|
FPR1K-DT-RACK-MNT=
|
4PT-KIT-T2=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Eaton
|
Lenovo
|
Cisco
|
Cisco
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Mounting kit
|
Mounting kit
|







