Only
£430.32
£358.60
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
12 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 3m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | R0M47A |
| EAN | 0190017326900 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 180 g |
| Cable length | 3 m |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Cisco QSFP-4SFP25G-CU5M= InfiniBand/fibre optic cable 5 m 4xSFP25G BlackOnly £547.57 £456.31 -
Cisco SFP-25G-AOC10M= InfiniBand/fibre optic cable 10 m SFP28Only £409.46 £341.22 -
Cisco QSFP - 4xSFP10G, 3m InfiniBand/fibre optic cable QSFP+ 4 x SFP+ BlackOnly £355.76 £296.47
You may also be interested in
| Product |
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP5...
Only
£430.32
£358.60
|
Cisco QSFP - 4xSFP10G, 3m InfiniBand/f...
Only
£355.76
£296.47
|
Cisco SFP-25G-AOC10M= InfiniBand/fibre...
Only
£409.46
£341.22
|
Cisco QSFP-4SFP25G-CU5M= InfiniBand/fi...
Only
£547.57
£456.31
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
R0M47A
|
QSFP-4SFP10G-CU3M=
|
SFP-25G-AOC10M=
|
QSFP-4SFP25G-CU5M=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|


