Only
£366.82
£305.68
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
24 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
Aruba Networking 100G QSFP28 to QSFP28 1m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | R0Z25A |
| EAN | 0190017326818 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 122.5 g |
| Cable length | 1 m |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 1 m |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
RecommendedCisco QSFP-100G-CU5M= InfiniBand/fibre optic cable 5 m QSFP28 GreyOnly £384.34 £320.28 -
Hot ProductCisco SFP-25G-AOC10M= InfiniBand/fibre optic cable 10 m SFP28Only £419.72 £349.77 -
Cisco QSFP - 4xSFP10G, 3m InfiniBand/fibre optic cable QSFP+ 4 x SFP+ BlackOnly £364.63 £303.86 -
Cisco SFP-25G-AOC3M InfiniBand/fibre optic cable 3 m SFP28 GreenOnly £341.04 £284.20 -
Cisco QSFP+, 5m InfiniBand/fibre optic cable QSFP+ BlackOnly £305.68 £254.73 -
PopularCisco SFP-H10GB-ACU10M= InfiniBand/fibre optic cable 10 m SFP+ BlackOnly £333.24 £277.70 -
BestsellerHPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 3m Direct Attach Copper CableOnly £430.32 £358.60
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 to QS...
Only
£366.82
£305.68
|
Popular
Cisco SFP-H10GB-ACU10M= InfiniBand/fib...
Only
£333.24
£277.70
|
Cisco QSFP+, 5m InfiniBand/fibre optic...
Only
£305.68
£254.73
|
Cisco QSFP - 4xSFP10G, 3m InfiniBand/f...
Only
£364.63
£303.86
|
Hot Product
Cisco QSFP-100G-CU5M= InfiniBand/fibre...
Only
£384.34
£320.28
|
Recommended
Cisco SFP-25G-AOC3M InfiniBand/fibre o...
Only
£341.04
£284.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R0Z25A
|
SFP-H10GB-ACU10M=
|
QSFP-H40G-CU5M=
|
QSFP-4SFP10G-CU3M=
|
QSFP-100G-CU5M=
|
SFP-25G-AOC3M=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|

