Only
£267.28
£222.73
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
6 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
MLT-R304 Imaging Drum
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Imaging Unit
| Capacity | 100000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| Capacity | 100000.00 |
| Colour | no color |
| SKU | SV150A |
| EAN | 0191628484546 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
Print with confidence
Exceptional printing performance to keep your business running smoothly.
Your business productivity matters
Trust Original HP Toner for consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Customer-ready print quality
Original HP Toner delivers top-quality prints to represent your business ideas.
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Compatible Printers: Samsung ProXpress M 4530 ND, Samsung ProXpress M 4583 FX, Samsung ProXpress M 4530 NX
| Features | |
|---|---|
| Print technology | Laser |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.53 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 399 mm |
| Package depth | 221 mm |
| Package height | 140 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Print technology | Laser |
| Package weight | 1.53 kg |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 44103109 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Lexmark C950X71G Drum kit, 115K pages for Lexmark C 950/X 950/XS 955Only £319.15 £265.96
You may also be interested in
| Product |
HP SV150A/MLT-R304 Drum kit, 100K page...
Only
£267.28
£222.73
|
Lexmark C950X71G Drum kit, 115K pages...
Only
£319.15
£265.96
|
Lexmark 74C0ZV0 Drum unit cyan magenta...
Only
£289.98
£241.65
|
Lexmark 72K0Q00 Drum unit cyan magenta...
Only
£236.62
£197.18
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
SV150A
|
C950X71G
|
74C0ZV0
|
72K0Q00
|
| Manufacturer |
HP
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
Lexmark
|
Lexmark
|


