Only
£185.02
£154.18
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
43 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
738 300-ml Cyan DesignJet Ink Cartridge
- Ink cartridge
| Printing colours | Cyan |
|---|---|
| Colour | cyan |
| Content (ml) | 300.00 |
| Brand compatibility | HP |
| SKU | 676M6A |
| EAN | 0196548336166 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Compatible Printers: HP DesignJet T 850, HP DesignJet T 850 MFP, HP DesignJet T 950 Series, HP DesignJet T 950, HP DesignJet T 950 MFP, HP DesignJet T 850 Series
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet T850, T950 printers |
| Weight & dimensions | |
| Width | 283 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 454 g |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Packaging data | |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 454 g |
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Package weight | 509 g |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.8 |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 304.1 kg |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 304.1 kg |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
HP CM991A/761 Ink cartridge black matt 400ml for HP DesignJet T 7100/7200Only £199.28 £166.07 -
HP CH575A/726 Ink cartridge black matt 300ml for HP DesignJet T 1200/1300Only £182.76 £152.30 -
HP CM994A/761 Ink cartridge cyan 400ml for HP DesignJet T 7100/7200Only £222.07 £185.06 -
HP CM996A/761 Ink cartridge gray dark 400ml for HP DesignJet T 7100Only £222.07 £185.06 -
HP B6Y11A/771C Ink cartridge light magenta 775ml for HP DesignJet Z 6200Only £246.07 £205.06 -
HP CN633A/772 Ink cartridge foto black 300ml for HP DesignJet Z 5200/5400Only £189.77 £158.14 -
HP CH647A/761 Printhead gray / dark gray for HP DesignJet T 7100/7200Only £201.08 £167.57 -
HP F9K02A/745 Ink cartridge yellow 300ml for HP DesignJet Z 2600Only £191.56 £159.63 -
HP B6Y10A/771C Ink cartridge yellow 775ml for HP DesignJet Z 6200Only £246.07 £205.06 -
HP P2V84A/747 Ink cartridge green chromatic 300ml for HP DesignJet Z 9+Only £149.33 £124.44 -
HP F9K03A/745 Ink cartridge cyan 300ml for HP DesignJet Z 2600Only £191.56 £159.63 -
HP CH646A/761 Printhead cyan / magenta for HP DesignJet T 7100/7200Only £201.08 £167.57 -
HP F9K01A/745 Ink cartridge magenta 300ml for HP DesignJet Z 2600Only £191.56 £159.63 -
HP P2V87A/747 Ink cartridge Gloss-Enhancer 300ml for HP DesignJet Z 9+Only £149.33 £124.44 -
HP CH648A/761 Printhead black matt for HP DesignJet T 7100/7200Only £201.08 £167.57 -
HP B6Y12A/771C Ink cartridge light cyan 775ml for HP DesignJet Z 6200Only £246.07 £205.06 -
HP CM993A/761 Ink cartridge magenta 400ml for HP DesignJet T 7100/7200Only £222.07 £185.06 -
HP F9J77A/727 Ink cartridge magenta 300ml for HP DesignJet T 920/930Only £171.38 £142.82 -
HP CE018A/771 Printhead magenta / yellow 775ml for HP DesignJet Z 6200/6600/6800Only £199.22 £166.02 -
HP B6Y08A/771C Ink cartridge red 775ml for HP DesignJet Z 6200Only £246.07 £205.06 -
HP CM995A/761 Ink cartridge gray 400ml for HP DesignJet T 7100/7200Only £222.07 £185.06 -
HP F9J79A/727 Ink cartridge foto black 300ml for HP DesignJet T 920/930Only £171.38 £142.82 -
HP CH645A/761 Printhead yellow for HP DesignJet T 7100/7200Only £201.08 £167.57 -
HP CE020A/771 Printhead black / gray bright 775ml for HP DesignJet Z 6200/6600/6800Only £199.22 £166.02 -
HP C1Q12A/727 Ink cartridge black matt 300ml for HP DesignJet T 920/930Only £171.02 £142.52 -
HP P2V86A/747 Ink cartridge gray 300ml for HP DesignJet Z 9+Only £149.33 £124.44 -
HP F9J80A/727 Ink cartridge gray 300ml for HP DesignJet T 920/930Only £171.38 £142.82 -
HP F9K17A/728 Ink cartridge cyan 300ml for HP DesignJet T 730/830Only £217.09 £180.91 -
HP P2V78A/746 Ink cartridge magenta 300ml for HP DesignJet Z 6/9+Only £149.33 £124.44 -
HP F9K15A/728 Ink cartridge yellow 300ml for HP DesignJet T 730/830Only £201.42 £167.85 -
HP P2V69A/730 Ink cartridge magenta 300ml for HP DesignJet T 1600/1700/940Only £156.76 £130.63 -
HP F9K16A/728 Ink cartridge magenta 300ml for HP DesignJet T 730/830Only £201.42 £167.85 -
HP P2V70A/730 Ink cartridge yellow 300ml for HP DesignJet T 1600/1700/940Only £156.76 £130.63 -
HP F9J76A/727 Ink cartridge cyan 300ml for HP DesignJet T 920/930Only £171.38 £142.82 -
HP P2V68A/730 Ink cartridge cyan 300ml for HP DesignJet T 1600/1700/940Only £156.76 £130.63 -
PopularHP F9K04A/745 Ink cartridge light black 300ml for HP DesignJet Z 2600Only £191.56 £159.63 -
NewHP P2V79A/746 Ink cartridge yellow 300ml for HP DesignJet Z 6/9+Only £149.33 £124.44 -
HP P2V82A/746 Ink cartridge foto black 300ml for HP DesignJet Z 6/9+Only £149.33 £124.44 -
HP P2V80A/746 Ink cartridge cyan 300ml for HP DesignJet Z 6/9+Only £163.64 £136.37 -
HP P2V83A/746 Ink cartridge black matt 300ml for HP DesignJet Z 6/9+Only £149.33 £124.44 -
HP P2V71A/730 Ink cartridge black matt 300ml for HP DesignJet T 1600/1700/940Only £171.24 £142.70 -
RecommendedHP F9J68A/728 Ink cartridge black matt 300ml for HP DesignJet T 730/830Only £216.90 £180.75 -
HP P2V72A/730 Ink cartridge gray 300ml for HP DesignJet T 1600/1700/940Only £171.24 £142.70 -
Hot ProductHP P2V73A/730 Ink cartridge foto black 300ml for HP DesignJet T 1600/1700/940Only £156.76 £130.63
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 676M6A/738 Ink cartridge cyan 300ml...
Only
£185.02
£154.18
|
New
HP CE018A/771 Printhead magenta / yell...
Only
£199.22
£166.02
|
Hot Product
HP CE020A/771 Printhead black / gray b...
Only
£199.22
£166.02
|
Popular
HP CH645A/761 Printhead yellow for HP...
Only
£201.08
£167.57
|
Recommended
HP CH646A/761 Printhead cyan / magenta...
Only
£201.08
£167.57
|
HP CH647A/761 Printhead gray / dark gr...
Only
£201.08
£167.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
676M6A
|
CE018A
|
CE020A
|
CH645A
|
CH646A
|
CH647A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|

