Only
£151.09
£125.91
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
3 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
The Brother DR-321CL Black, Cyan, Magenta and Yellow Drum Unit Pack. Prints 25,000 pages.
- Delivers 25,000 pages (at one page per job)
- High quality genuine Brother drum
- Prevents waste to save you paper, time and money
| Capacity | 25000.00 |
|---|---|
| Colour | black cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Multipack | No |
| SKU | DR321CL |
| EAN | 4977766735179 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Y |
Keep your office laser printer performing just as it should and ensure your printouts remain the best-possible quality with this genuine Brother DR-321CL Drum Unit Pack. The DR-321CL is simple to install, reliable and long-lasting, ensuring that print problems won’t slow you down.
Compatible Printers: Brother HL-L 8350 CDW, Brother HL-L 8350 Series, Brother MFC-L 8600 CDW, Brother DCP-L 8450 CDW, Brother HL-L 9300 CDWTT, Brother MFC-L 9550 CDWT, Brother DCP-L 8400 CDN, Brother HL-L 9200 CDWT, Brother HL-L 8350 CDWT, Brother HL-L 8250 CDN, Brother MFC-L 8850 CDW, Brother MFC-L 8650 CDW, Brother MFC-L 9550 CDW
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Multipack | No |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield | 25000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue |
| Compatibility | Brother DCP-L8400CDN, DCP-L8450CDW, HL-L8250CDN, HL-L8350CDW, HL-L9200CDWT, HL-L9300CDWTT, MFC-L8650CDW, MFC-L8850CDW, MFC-L9550CDWT |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 28 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 420 mm |
| Depth | 220 mm |
| Height | 445 mm |
| Weight | 1.58 kg |
| Package weight | 2.66 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 2.66 kg |
| Technical details | |
| Page yield | 25000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue |
| Products per pallet | 28 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17 cm |
| Pallet gross weight | 93.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 28 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
OKI 46857505 Drum kit yellow, 30K pages for OKI C 824/834Only £171.22 £142.68 -
Canon 8522B002/C-EXV47 Drum kit magenta, 33K pages for Canon IR-C 250Only £215.86 £179.88 -
NewOKI 46857508 Drum kit black, 30K pages for OKI C 824/834Only £171.22 £142.68 -
Canon 8523B002/C-EXV47 Drum kit yellow, 33K pages for Canon IR-C 250Only £215.86 £179.88 -
OKI 01282903 Drum kit, 30K pages for OKI ES 5431Only £144.94 £120.78 -
OKI 44844473 Drum kit yellow, 30K pages ISO/IEC 19798 for OKI ES 8473Only £153.76 £128.13 -
OKI 45456302 Drum kit, 72K pages for OKI ES 7131Only £148.04 £123.37 -
OKI 09006266 Drum kit color, 48K pages ISO/IEC 19752 for OKI MC 554Only £195.53 £162.94 -
OKI 46857507 Drum kit cyan, 30K pages for OKI C 824/834Only £171.22 £142.68 -
OKI 46857506 Drum kit magenta, 30K pages for OKI C 824/834Only £171.22 £142.68 -
OKI 44844475 Drum kit cyan, 30K pages ISO/IEC 19798 for OKI ES 8473Only £153.76 £128.13 -
Ricoh D214-0123 Drum kit magenta, 36K pages for Ricoh MP C 306/406/407Only £178.82 £149.02 -
HP SV154A/MLT-R307 Drum kit, 60K pages ISO/IEC 19752 for Samsung ML 4510/5010Only £132.70 £110.58 -
OKI 44844470 Drum kit magenta, 30K pages for OKI MC 853/873Only £166.37 £138.64 -
HP SV140A/MLT-R204 Drum kit, 30K pages ISO/IEC 19752 for Samsung M 3325/3825/4025Only £182.90 £152.42 -
OKI 44844469 Drum kit yellow, 30K pages for OKI MC 853/873Only £166.37 £138.64 -
OKI 44844472 Drum kit black, 30K pages for OKI MC 853/873Only £166.37 £138.64 -
OKI 44844471 Drum kit cyan, 30K pages for OKI MC 853/873Only £166.37 £138.64 -
Ricoh D214-0122 Drum kit cyan, 36K pages for Ricoh MP C 306/406/407Only £188.12 £156.77 -
OKI 44968301 Drum kit, 30K pages for OKI C 301/331/332/511Only £164.02 £136.68 -
Hot ProductOKI 44574302 Drum kit, 25K pages for OKI B 411/412/431/432/MB 491Only £143.24 £119.37 -
HP SV162A/MLT-R309 Drum kit, 80K pages ISO/IEC 19752 for Samsung ML 5510Only £166.88 £139.07 -
Brother DR-320CL Drum kit Bk,C,M,Y, 4x25K pages Pack=4 for Brother HL-4150/4570Only £148.74 £123.95 -
Brother DR-3300 Drum kit, 30K pages for Brother HL-5450/6180Only £144.13 £120.11 -
RecommendedBrother DR-3200 Drum kit, 25K pages for Brother HL-5340Only £138.94 £115.78 -
PopularBrother DR-3100 Drum kit, 25K pages/5% for Brother HL-5240Only £170.82 £142.35 -
BestsellerBrother DR-3400 Drum kit, 50K pages for Brother HL-L 5000/6250/6400Only £143.14 £119.28
You may also be interested in
| Product |
Popular
Brother DR-321CL Drum kit Bk,C,M,Y, 25...
Only
£151.09
£125.91
|
New
OKI 44064010 Drum kit magenta, 20K pag...
Only
£145.97
£121.64
|
Recommended
OKI 44064012 Drum kit black, 20K pages...
Only
£145.97
£121.64
|
OKI 44064009 Drum kit yellow, 20K page...
Only
£145.97
£121.64
|
Bestseller
OKI 44574302 Drum kit, 25K pages for O...
Only
£143.24
£119.37
|
Hot Product
OKI 44968301 Drum kit, 30K pages for O...
Only
£164.02
£136.68
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
DR321CL
|
44064010
|
44064012
|
44064009
|
44574302
|
44968301
|
| Manufacturer |
Brother
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
Brother
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
OKI
|
OKI
|
| Multipack |
N
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N
|
Y
|



