Only
£114.38
£95.32
- Delivery in 1 - 2 Working Days
- Free Mainland UK Delivery
- Setup & Installation Services
- Free 9 - 5 UK Technical Support
3 In stock
Order by 4.30pm to get delivery from the next working day
For further enquiries or quotation requirements, please feel free to drop us a message.
APC NetShelter Cable Management, Vertical Cable Manager, for NetShelter SX 42U, Set of 2, Black, 117 x 1930 x 130 mm
| SKU | AR7502 |
|---|---|
| EAN | 0731304234579 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Cable management accessory AR7502 to help eliminate cable stress and maintain a neat, organized cable layout within an enclosure or a rack.
| Features | |
|---|---|
| Certification | RoHS, REACH, PEP, EOLI |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 216 mm |
| Package height | 2235 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 7.75 kg |
| Width | 117 mm |
| Weight | 2.27 kg |
| Height | 1930 mm |
| Depth | 13 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 216 mm |
| Package height | 2235 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 7.75 kg |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mounting kit | Yes |
| Technical details | |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 42U |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 22.97 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
RecommendedStarTech.com Vertical Cable Organizer with Finger Ducts - 0U - 6 ft.Only £97.78 £81.48 -
NewCisco ACS-900-RM-19= rack accessory Mounting bracketOnly £109.52 £91.27 -
APC Easy Rack Vertical 0U accessory channel, 48U, qty. 2Only £125.78 £104.82 -
PopularStarTech.com 4U Black Steel Storage Drawer for 19in Racks and CabinetsOnly £107.63 £89.69 -
Hot ProductUSRobotics USR4522-RMK rack accessory Mounting kitOnly £101.62 £84.68
You may also be interested in
| Product |
Popular
APC NetShelter Cable Management, Verti...
Only
£114.38
£95.32
|
Bestseller
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
Only
£107.63
£89.69
|
Recommended
StarTech.com Vertical Cable Organizer...
Only
£97.78
£81.48
|
New
Cisco ACS-900-RM-19= rack accessory Mo...
Only
£109.52
£91.27
|
APC Easy Rack Vertical 0U accessory ch...
Only
£125.78
£104.82
|
Hot Product
USRobotics USR4522-RMK rack accessory...
Only
£101.62
£84.68
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR7502
|
4UDRAWER
|
CMVER40UF
|
ACS-900-RM-19=
|
ER7RCC48
|
USR4522-RMK
|
| Manufacturer |
APC
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Cisco
|
APC
|
USRobotics
|
| Type |
Cable management panel
|
Rack shelf
|
Cable management panel
|
Mounting bracket
|
Rack rail
|
Mounting kit
|

